Mesajı Okuyun
Old 22-05-2008, 16:39   #1
Konuk

Varsayılan Yurtdışında Boşanma/Türkiyede Hala Evlilik Kaydı/Miras

Merhaba, bundan 1 ay önce malesef sevgili annemizi kaybettik, biz 5 kardesiz 3 kiz 2 erkek. Annemle babam 2005 yilinda almanyada resmi olarak bosanmistir, türkiyedede bosanma olucakti ama rahmetli annem babamin tekrar resmi nikah yapip malini mülkünü cocuklarina degilde baska bir kadina birakicak diye bosanmayi dudurmustu.

Babam her zaman ben kiz cocuklarima miras birakmam dedigi icin rahmetli annem hep 3 evimi kizlarima birakicam erkekler babalarindan miras alicak zaten derdi, fakat yazili bir vasiyet birakmadi annecigim caninla ugrasiyordu lakin bu sözlü vasiyetine nerden baksaniz 20 kisi sahitdir yani sadece bizlere degil herkeze böyle söylerdi.

Simdi babamin hala türkiyede annemle nikahi oldugu icin mirasi ben alicam ancak ben öldükten sonra sizin olur diyor annemin vasiyetinden haberi var annem onada herzaman ben kizlara birakicam evleri sen erkeklere ne istersen birak derdi, fakat tabiki simdi ben öyle birsey duymadim diyor.

Lütfen bize bir akil verin ne yapmamiz gerekiyor neler yapabiliriz ne gibi haklarimiz var. Annemle babam alman kanuna göre bosanmistir hatta annemin baska bir hayat arkadasi bile vardi, bunlara ragmen hala daha mirasindan hak taleb ediyor erkek kardeslerimizde bize karsi kiskirtiyor yani inanin allak bullak olduk. Ne olur yardimci olursaniz cok sevinirim.

Saglicakla kalin