Mesajı Okuyun
Old 24-09-2009, 16:12   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Sayın Avukat bey, cevabınız için teşekkür ederim.Benim avukat tutma gibi bir durumum yok şu an.o yüzden davayı kendim açıp takip ederim diye düşünmüştüm ama yazdıklarınızdan sonra avukat tutmam gerektiğini düşündüm.ücretsiz avukat tutabilmem için gerekli yerlere başvurucam.Sanırım uzun bir süreç olacak davanın sonlanması.

Evet bu alanda ısrarla bir avukattan profesyonel yardım alınmasını önermekteyiz. Çünkü mahkemeler genellikle davacı asile duruşma zaptını vermemekte, küçük bir kağıda duruşma günü yazılarak verilmektedir. Oysa her duruşmada yeni gelişmeler olabilmekte; mahkeme taraflara yapılması gerekenler için kesin süreler vermektedir. Bu sürelere uyulmaması halinde hak kaybına yol açılmaktadır. Bu anlattıklarım usuli işlemler içindir.

Davanın esası da önemlidir. Bu alanda veya internetteki diğer alanlarda, Konuklar kendileri için önemli saydıkları bilgileri yazarak, çare aramaktadırlar. Ancak, karşı taraf "ne anladıysa"ona cevap yazabilir. Bu da her zaman doğru cevap olmayabilir. Bir avukatla yüzyüze, detaylı konuşulduğunda sizler için önemli olmayan bilgiler, avukat için önemli olabilir.