Mesajı Okuyun
Old 23-12-2008, 16:20   #111
Av. İlhan SALBAŞ

Arkadaşımın yeğeni bir bayana boşanma davası açılmış ve bayan boşanmak istemediğini kocasını çok sevdiğini belirtiyor. Kadın vajinismus. İlk duruşmaya giriyoruz. Davacının siması yabancı değil. Duruşma sona eriyor ve duruşma salonu içerisinde bana yaklaşıyor "vay İlhan aslanım ne haber!" "sarılıyor, iki kez kafa atar gibi tokalaşıyor" hakim duruşmayı bırakıp bizi izliyor "gözlerim yaşardı, bu ne muhabbet" diyor. Sonraki duruşma sonunda davacı "nasıl arkadaşsın, niye boşanmama karşı çıkıyorsun, sen olsan ne yapacaksın üç yıldır tık yok" çocuğun durumuna üzülüyorum ama yapacak bir şey yok, "psikolog vs. götürmesi gerekir diye savunmamız nedeniyle" davacı bakıyor davayı kaybedecek duruşma çıkışı aynı hakimin yanında bana bağırıyor, "ben beceremedim, kolaysa sen becer" diye. "küfrederek kaçıyor" Tabi hakim , meslektaşlarım yanında bozuluyorum. "şikayet etsem, acıyorum da haline, gençlik yıllarında iyi top oynardı..." Birkaç gün geçiyor müvekkilin annesi arıyor. Oğlum Allah razı olsun senden, kızımın yuvasını kurtardın, kocası eve götürdü. O iş tamam!