Mesajı Okuyun
Old 31-05-2007, 00:04   #13
Av.Duygu Işık Behrem

Alıntı:
Yazan ecesaka
İstanbul Barosundan staj tezimi yeni seçtim... "4077 sy.lı Tüketicinin Korunması Hakk. K.da düzenlenen sözleşmeler ve ortak özellikleri" Konu ilgimi çektiği için, konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istediğim için bu konuyu seçmiştim. Bu konuda idealist davranmam hatalıymış sanırım Çünkü çok az kaynak bulabildim ve maalesef tezi yetiştirmek için sadece 20 günümüz var... Bana önerebileceğiniz kaynaklar var mı?
TKHK ve ilgili yasal mevzuat konusundaki kaynakların yetersiz olduğu doğru zira ben de bu konuda bir sunum yapacak olmam sebebiyle İzmir'de pek çok kitapçı dolaşmıştım. TKHK ile ilgili kaynak çok sınırlı fakat internette dahi bu konularda pek çok makale bulabilirsiniz. İlaveten Tüketiciyi koruma dernekleri, Tüketici haklarını koruma merkezlerinden de kaynak edinebilirsiniz. TBB'nin yayınlamış olduğu bir kitap mevcut ; Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun-Cengiz İLHAN. Bunun dışında, Tüketicinin Korunması Hukuku - Prof.Dr. Aydın ZEVKLİLER bulabildiğim diğer dişe dokunur kaynaktı. Bildiğim kadarıyla bir tane daha tercih edilen bir kitap var ancak şu anda adını maalesef hatırlayamıyorum. Tavsiyem özellikle Seçkin, Yetkin gibi yayınevleri ile görüşmeniz yönünde.
NOT: Bence çok fazla kaynağa bölünerek konunuzu dağıtmayın. Zaten neyin ne olduğu hemen hemen pek çok kaynakta aynı noktaya varacak şekilde anlatılıyor. Önemli olan konuyu anlaşılır ve net şekilde, insanları sıkmadan sunabilmeniz. Kolay gelsin.