Mesajı Okuyun
Old 06-10-2008, 22:37   #12
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Huzurevlerini yakından biliyorum; oralar sanıldığı gibi hapishaneye benzer kötü yerler değil. Huzurevi yaşlıların yaşıtlarıyla birlikte sosyal bir yaşantıya kavuştuğu, yalnızlıktan kurtulduğu, sürekli doktor ve hemşire denetiminde olduğundan evden daha sağlıklı olan bir ortam diye de tanımlanabilir.

Evladımdan bana bakmasını istemektense huzurevini tercih ederim. Huzurevi adı nereden geliyor sanıyorsunuz? Gelinevi veya Damatevi daha mı huzurlu sizce?

Saygılarımla

Aynen katılıyorum, her insan ölümü de yalnız yaşıyor. Bunu kabul etmek gerekir diye düşünüyorum.Herkes evladının hayırlı olmasını ister kabul.Ama hiç birimizde biz yaşlanınca bize baksın diye dünyaya getirmiyoruz onları.

Bu demek değildir ki evlatlar ebeveynlerine görevlerini yerine getirmesin.Ama uygun kalınacak şartlarda düzenli bakımın olduğu huzurevlerin de sizi anlayan yaşta insanların arasında olmakta o kadar kötü olmasa gerek.

Duyulan haberlerden bahsetmek istemiyorum bile. Ama şu var ki, gerçekten bakıma ihtiyacınız varsa , bunun bir profosyonel kurum tarafından yapılması oldukça uygun olabilir.

Sanırım en son ve en zor sınavımız yaşlılık.

Herkese hayırlı evlat versin Allah, ama kendim adına şunu hatırlatmak isterim, ben çocuğumun bezini değiştirirken, süt verirken, hastalandığında bakarken o da bunu bana yapsın amacıyla yapmadım.Ebeveynlik içgüdüdür. Ve bence bu içgüdü verilmiş en kuvvetli şeydir.

Zor ve son sınavın herkesin en iyi şekilde atlatmasını dilerim.

Sevgi ve saygı ile...