Mesajı Okuyun
Old 05-10-2023, 19:21   #1
Mrlsmh

Önemli Babanın çocuğu görmesi

Merhabalar, 12 yıl önce ayrıldığım eşimden ortak bir çocuğumuz var,babası ile 11 yıldır bir iletişimi yok görüşmeleri yoktu görüşmeyi sağlayacak mahkeme kararı da yoktu.Bugun bulunduğum ilde ki adliyeden görevli olduğunu söyleyen şahsi cep telefonundan biri aradı,babasının oğlumuzu görmek için kendilerine başvuru yaptığını evimin yakının da bulunan aile yaşam merkezine c tesi günü çocuğu götürmem gerektiğini söyledi,bende bunun resmiyetligini sordum Aradığınız numara adliye değil cep numarası bu işler için yasal bir belgenin bana ulaşamadığını Oğlumun babasını görmek istemediğini 16 yaşında ki bir çocuğu nasıl zorla goturebilecegimi sordum oraya geldiğiniz de psikologların kendisi ile goruseceklerini gitmemesi halinde 2 sefer bu şekilde cagiralacagini yine gitmezse dava açılacağını ve mahkeme yolu velayetin benden alinabilenecegini söyledi.Aradigi numarayı 2 saat kadar sonra aradığımda tel kapalıydı geri ulaşamadım. Böyle bir durum gerçekten var mıdır? Oğlum babasının adını dahi duymak istemeyen bir çocuk defalarca kendisine ulaşayım babanla görüş bizim aramızda ki olanları düşünme vs dememe rağmen istemedi şimdi bu durumu nasıl anlatıp onu ikna edeceğim bilemiyorum yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı bir de ergenlik var zaten içine kapanık eğitimine açık liseden devam ediyor ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz lütfen