Mesajı Okuyun
Old 26-12-2008, 17:22   #10
didem kunal

Ben geçen sene Ankara icra dairesinde bu uygulamayı gördüğümde çok şaşırmıştım aslında. çünkü İzmir icralarda bu uygulama yoktu ve vatandaşmısın avukatmısın kimse sormadan içeri dalıp alıyordu dosyasını. 2008 yılı ortalarında da icra dairelerinin kapısında bir uyarı yazısı konuldu. Yaka kartı olmayanlar işlem yapamayacak. Yaka kartı takmadan içeri girmek yasaktır şeklinde. Bu uygulama elbetteki avukat yanında çalışan sekreter ya da icracılar içindi. Ama ben bunun uygulandığını bir tek teftiş esnasında gördüm. Gerisi hikaye. Zaten icra memurları öğlene kadar haciz de olduklarından dairede kalan 1 yada 2 memur kafanısını dosyalardan kaldıramıyor. Hatta bıraktığınız talebi 3 gün sonra imzalayıp veriyorlar. Hal böyleyken icralara konulan bu bankonun emin oun hiçbir uygulayacısı olamayacaktır. icra memurları ne zaman BAŞI KALABALIKLAŞACAK işte o zaman BANKO BAHANESİNİ dile getirip başındakileri kışkışlayacaktır. Her ne kadar başsavlığının talimatıyla yapılan bir uygulama da olsa keyfi hale dönüşeceğinden hiç kuşkum yok...