Mesajı Okuyun
Old 03-09-2017, 10:51   #1
Konuk

Varsayılan Hollandada yasiyorum bosanma turkiyede olacak

Merhaba,cok caresizim lutfen yarsimci olur musunuz?Ben iki yil once evlenerek Hollandaya geldim.Bu yaz esim beni tatil amaciyla Turkiyeye yolladi ailemin yanina.Ama amaci farkliymis.Ben ailemi gormek icin gittigimi saniyordum.Beni yollayip bosanma islemlerine baslamis.Ve ben buni sonradan ogrendim.Hollandaya getirmeyeceklerini soylediler.Ben de onlardan habersiz Hollandaya evime dondum.Daha sonra habersiz geldigimden bilgileri oldu ve ailemi tehdit ettiler.Su sorularima yanit ariyorum
1.ben bosanmak istemiyorum ve gercekten esimi seviyorum Ne yapmam lazim?
2.Bosanmayi hizlandirmak icin sanirim benim sirf oturum almak icin onunla evlendigimi iddia etmis.Boyle olmadigini nasil ispatlayabilirim?
3.Ben onlardan habersiz Hollandaya geldigim icin esimle bi tartisma yasadik ve ben polise sikayet ettim,vucudumda cizik olustu.Esimi delil yetetsizligi diyerek serbest biraktilar.Bi sey yapmadigini cizigi kendimin olusturdugumu soylemis.Bu durum Turkiyedeki bosanma davasinda nasil etki eder?
4.Vekalet hala bana ulasmadi.Gec ulasirsa benden habersiz dava gorulur mu?mahkeme gununun belirlenmesi icin tebligatin bana ulasmasi mi gerek?
5.Ailesi hep burda benimse kimsem yok Hollandada sahit olarak turkiyedeki ailem yeterli olur mu?
Cok caresizim lutfen bana yardimci olun.elim kolum baglandi.Dil bilmiyorum.