Mesajı Okuyun
Old 23-03-2007, 20:43   #3
özgür

Bugun hayatımda ilk defa müdafi olarak,tanık dinlenen bir duruşmada sorgu yöntemini kullandım.Daha önce cok değer verdigim bir meslektasımdan ciddi tecrübeler dinledim ve kendi kendimi motive ettim.Mahkemedeki dosyanın tamamına olan hakimiyetime dinledigim öğütleri, sorgu tekniğini vucut dilini doğru kullanmayı,giyimime dikkat etmeyi de eklemeye çalıştım.Hatta bakırköy adliyesinde baro odasında yeterli cüppe bulunmadığından 45 dakika dogru dürüst yakası olan bir cüppe bulmak için fırsat kolladım

Meslektaşlarım nasıl düsünüyor bilmiyorum ama düzgün giyimli ve bakımlı olduğum zaman kendime aşırı güveniyorum.Bugünde aynı şey oldu;

Asliye ceza mahkemesinde ceza yargılamasındaki yenilikleri ısrarla uygulamak istemeyen yaşlı bir hakimin karşısında müşteki sadece bir tanığının beyanlarını alma ve benim sorularımın cevaplanması işi 45 dakika sürdü,duruşma zaptının bu kadar uzadığı bir duruşma görmemiştim ve bu duruşmanın ortasındayım.

Bütün baskı ve engellemelere rağmen hazırladığım bütün soruları sormak ve istediğim cevapları almak,ağzımdan çıkanları tamamen zapta geçirmek bana müthiş keyif verdi ilk defa bir hukukçu olmaktan keyif aldım.

Neden mi ?

ilk defa bir hukukçu gibi giyindim ve bu olanların hepsini ona sahip olmak için 45 dakika baro odasında beklediğim düzgün yakalı cüppeye borçluyum
bence ..