Mesajı Okuyun
Old 10-12-2006, 19:06   #15
su perisi

Varsayılan teşekkürler

Alıntı:
Yazan Seyda
Sevgili su perisi;benim de birkaç tavsiyem olacak.Marmara üniversitesinden 4 yılda ve bütünlemesiz mezun olan,ortalamanın üstünde bir ortalamaya sahip olan ve les'i geçip mülakatta sorulan soruya son derece iyi bir cevap vermiş olan ben ne yazık ki yüksek lisansa kabul edilmedim.Elbette benim de diğer adaylardan eksiklerim vardır,ama inan ki artılarım da vardı..Bizim okulumuz yüksek lisansa başlamak için yabancı dil aramıyor ve bu yüzden başvuran sayısı çok oluyor.Onların arasından sıyrılabilmek için daha ne yapmak gerekiyor gerçekten anlamış değilim.Yani şunu söylemek istiyorum:Okulumuz kendi mezun ettiği öğrenciye hiçbir şekilde farklı gözle bakmıyor mülakatta.Okulda kalmayı hiçbir zaman düşünmedim,sadece yüksek lisans yaparak Hakimlik mesleğine farklı bir noktadan başlamayı planlıyordum.Bunları iyi düşün ki ilerde hayal kırıklığı yaşama..Umarım hedeflerine ulaşırsın,başarılar dilerim..
her zaman en iyisini ve elimden gelenin en güzelini yapmaya özen gösteriyorum.neticede şu an yapmam gereken şey en iyi şekilde derslerime çalışmak,bir çok alanda ve konuda kendimi geliştirmek.gerisi zamanı gelince kendiliğinden ortaya çıkar zaten.okulumda kalamasam bile şu an verdiğim emekler hiçbir zaman boşa gitmez....o halde çalışmaya devam...