Mesajı Okuyun
Old 28-11-2006, 19:53   #3
Nesrin D.

bana sorulan bu soruya bende sizinle aynı cevabı vermiştim.esasında olayın neyle ilgili olduğunu bilen kişi ben değil bana bu soruyu soran bir avukattır.bir duruşma çıkışında başka bir avukatın konuşmasına kendisi kulak misafiri olmuş galiba diğer avukatın kazanılmış hak iddiasında bulunmuş olması bana bu soruyu soran kişiye pek haklı gelmemiş(ya da ben konuşmasından bu anlamı çıkardım,bilemiyorum) araştırayım merak edeyim diye bana sordu.konuşmasından sanki kazanılmış hak konusunda ceza yargılaması ile özel hukukun uygulamasının farklı olduğu anlamını çıkardım.(bu da daha önceden herhangi bişekilde terddüt etmediğim bu mevzuda kafamda soru işaretlerine neden oldu.
başta çok basit bir cevabı olduğunu düşümdüm(sizin verdiğiniz cevap yani)gerçi hala bunda merak edilecek tartışılacak birşey olduğunu düşünmüyorum ama neyse...
en yakın zamanda olayın ne ile ilgili olduğunu öğreneceğim.çünkü bu şekilde genel olarak değerlendirilecek bir mevzu da olmayabilir.gerçi böyle bir kural varsa bu her mevzu için geçerli olur.(mu?)...neyse....