Mesajı Okuyun
Old 28-04-2008, 09:34   #23
uye8490

Sorunun toplumsal boyutunu sorgulamaktan geri kalmayarak,birlik somut bir takım çözüm yolları üretemez mi?

Hacze giden avukatın mutlaka ama mutlaka güvenlik eşliğinde gitme zorunluluğunun yasaya eklenecek bir madde veya ne bileyim çıkarılacak bir yönetmelikle zorunlu hale getirilmesi gibi.

Bunları yazarken şunu da düşünmüyor değilim:Haciz sırasında güvenlik ilk iş olarak neden borçlu veya haciz mahallinde bulunan diğer şahısların üstlerini , haciz için gelmiş olan memur , avukat veya alacaklıya saldırma olasılığına binaen aramaz.
Çok mu zor.

Hiç unutmuyorum,bir ara haciz sırasında borçlu ileri geri konuşmaya ve üzerime yürümeye başlamıştı,kapının önünde sadece duran polise "adamın saldırmasını mı bekliyorsunuz ilgilensenize" demiştim,icra memuru ve polislerden duyduğum yanıt "ortamı germeyelim olmuştu".

Sabah sabah bu haberi okumak yüreğimi ezdi resmen,somut önleyici tedbirler alınmadıkça da yüreğimiz daha çok ezilecek.
Yirmi beş yaş...
Bu yaş başkasının hakkını yasal yollarla takip etmekten başkaca bir suçu(!)olmayan meslektaşımızın ölümünü daha da iç kanatıcı kılıyor.

Sevenlerine dayanabilme gücü diliyorum.

Birlik sitesinde saldırı istatistiklerinin tutulması mesleki dayanışma adına hiç bir anlam ifade etmiyor.
Ölüm istatistiklerini tutacağınıza ölümleri önleyin.