Mesajı Okuyun
Old 26-06-2009, 21:59   #32
üye14540

Barış Elçisini Öldürenin Cezası Verildi

31 Mart 2008 tarihi”nde İtalya”dan beyaz gelinlik giyerek dünya barışına katkı sağlamak için Gebze ilçesine gelen Pippa Bacca tecavüz edilerek öldürülmüştü. Sanık Murat Karataş, müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Ayrı ayrı cezalandırıldı

31 Mart 2008 tarihi”nde dünya barışına katkı sağlamak amacıyla İtalya”dan yola çıkarak Gebze ilçesinden geçerken tecavüz edilerek öldürülen Pippa Bacca”nın duruşmasında karar çıktı. Kocaeli 1.ağır ceza mahkemesi”nde görülen duruşmada tutuklu sanık murat Karataş hakkında mahkeme heyeti ayrı ayrı hapis cezası verdi. Mahkeme başkanı adalet komisyonu başkanı Fazlı Aksoy, tutuklu sanık Murat Karataş'ın kasten adam öldürme suçundah müebbet, cinsel istismar suçundan 7 yıl 6 ay, hırsızlık 1 yıl 8 ay, kişi hürriyetinden alıkoyma suçundan da 5 yıl hapis cezası verdi. 1. ağır ceza mahkemesinde görülen duruşmada tecavüz edilerek cinayete kurban giden Pippa bacca”nın annesi elena manzoni kızkardeşi antonieetta pasonietta avukatları Mehmet eke ile birlikte katıldılar.

Sanık, "suçsuzum, suçluyu bulun”

Tutuklu sanık murat Karataş”ın avukatlığını Emrah Alper bozatlı yaptı. Mahkeme heyeti sanık murat Karataş”a son kez söz hakkı verdi. Sanık Karataş, mağdur olduğunu ifade ederek,”Türk adaletine güveniyorum. suçsuz yere cezaevinde yatıyorum. Olay benim üzerime yıkılmak isteniyor. adalet bu kadar çaresizmi. o kadar delil var bulamıyorlarmı. beraatimi istiyorum” dedi. Pippa Bacca ailesinin avukatı Mehmet Eke, Murat Karataş”ın çelişkili ifadeler verdiğine dukkat çekerek,”sanığın ifadelerinin hiçbirine katılmıyoruz. sanık. erotik roman yazar gibi olayı anlatmıştır. sanığın verdiği ifadenin dikkate alınmamasını telap ediyoruz” diye konuştu.

Mahkeme heyetinin üzerine yürüdü

Mahkeme başkanı Fazlı Aksoy müşteki avukatı ve sanığı dinledikten sonra karar vermek için 10 dakika ara verdi. Mahkeme heyeti, sonra sanık, müşteki ve avukatları mahkeme salonuna davet ederek nihai kararını açıkladı. Mahkeme heyetinin kararının ardından sanık Murat Karataş, mahkeme heyetinin üzerine yürüdü, "adaletiniz bu mu, böyle adalet olurmu" diyerek tepki gösterdi. Jandarma Murat Karataş'ı zor zabdederek mahkeme salonunun dışarısına çıkarttı.

Karardan memnunuz

Duruşmanın ardından Pippa Bacca'nın yakınları basın mensuplarının sorularını cevapladılar. Avukat Mehmet Eke, "adeletin yerini bulduğunu" dile getirerek mahkeme adil yargılama yaptı. Mahkeme”nin verdiği karar yerinde bir karardır. karar bizleri memnun etti ” dedi. Pippa Bacca”nın kızkardeşi Antonieetta Pasonietta, mahkeme”nin verdiği kararın örnek bir karar olduğunu ifade ederek,” Türkiye”ye kzkardeşimin anısını yaşatmak için geleceğiz. Biz örnek bir karar çıkmasını istemiştik ve örnek bir karar çıktı” diye konuştu. Pippa Bacca'nın annesi elena manzoni, türk adaletinin verdiği karardan memnun olduklarını dile getirerek, "karardan mennunuz" ifadesini kullandı.