Mesajı Okuyun
Old 04-03-2014, 11:53   #4
Senatus

Pek çok avukat, kamu avukatlığının kadınlar için rahat çalışma temposu açısından ideal olduğunu söyler veya kadın olsun erkek olsun pek iş yapamayanlar için. Ama hepsinin bunu söylerken iyiniyetli oldukları söylenemez zira bu öneriyle bazı meslektaşları serbest çalışmaktan vazgeçirerek rekabeti baştan azaltmak isterler,insanları iyi tanımak lazım gelir. Maaşı fena değilse, serbest çalışıp aylarca sinek avlamaktan kat kat iyidir denebilir belki. Böyle olmakla birlikte aile vesilesiyle geniş ve ortalamanın üzerinde bir zenginliğe sahip çevresi olanlar veya her daim iktidarın adamı olmayı gururlarına yedirebilenler için serbest çalışmak ideal (dişiyle tırnağıyla bir yerlere gelenleri ayrık tutuyorum tabi), herkes ideallerinin peşinde koşmalı ama hukukçuluğun ağırlığı zedelenmemeli. Çeşitli hilelere başvuran sadece tatbikatçı olan hukukçu olamayan, meslek etiği kendisi için hiçbir şey ifade etmeyen insanları gördükçe (meslektaş demiyorum dikkat edin kabul etmiyorum çünkü)çok sinirleniyor ve üzülüyorum. Ama kimseyi de ideallerinden soğutmak istemem. Siz böylelerini benim gibi kafaya takmamayı veya böyleleriyle mücadele etmeyi başarabileceğinize inanıyorsanız serbest çalışmanın maddi getirisi uzun vadede daha yüksek tabi.Kısa sürede yol alabilmek de var ama işte keşke öyle olsa. Neyse daha fazla olumsuzluklardan bahsetmek istemiyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun.