Mesajı Okuyun
Old 07-03-2003, 22:18   #8
Cest la vie

Sorunun kaynağı asla bulunamayacak...
Neden mi?
Bu şekilde fikir alış-verişi, yazmaya sevketme, yazmamanın nedenlerini merak etme içerikli mesajlar daha önce de yazıldı, daha önce de bu şekilde konular açıldı..
O zamanlar ben de umutluydum..
Ama, gördüm ki:
1) Bu şekilde tastışıp fikir beyan edenler, zaten foruma aktif katılan kişiler.
2)Pasif izleyici üyeler ise, bu mesajları da söyle bir okuyor(hatta kimbilir belki de okumuyorlar) ve hiç üstlerine alınmadan başka mesajları okumak için sayfayı değiştiriyorlar.
3)Aktif üyelerin bu fikir alışverişi bir süre sonra kısırdöngüye dönüşüyor. Ya esprili mesajlar yazılmaya başlanıyor, ya da sorunun kaynağı asla bulunamayacağı anlaşılıyor ve günlük eski hale dönülüyor.

Bu nedenle ben bu konuda umutsuzum.

Sayın Tikici'nin fikri ise pek teşvik edici gelmedi bana.. Çünkü saydığı veya kastettiği üyeler zaten vakit buldukça tartışmalara katılıyor. Ama olan, ismi belirtilmeyip o tartışma konusu hakkında birşeyler söylemek isteyenlere olacaktır bu durumda. Yani listede adı olmayanlar, söyleyecek sözleri olsa bile mesaj atmayacaklardır, ve bir anlamda kişi yönüyle sınırlanmış olacaktır tartışma..
Bilmem, tabii bu benim fikrim... Sadece "bir mesaj atıp belirtmek, paylaşmak istedim" "Kabul görse de, görmese de; eleştirilse de, eleştirilmese de; beğenilse de, beğenilmese de"...
Darısı başınıza

Sevgiler..