Mesajı Okuyun
Old 18-06-2009, 12:45   #1
lokman yeten

Soru ölüm ile vekalet ilişkisinin sona ermesi hususu?

Saygıdeğer meslektaşlarım;
Sürdürmekte olduğumuz bir boşanma davasında hakim kocanın kesin olarak kusurlu olduğuna,tarafların boşanmalarına ve maddi-manevi tazminita hükmetmiştir.Karşı tarafça dosya temyiz edilmiştir.Dosya temyiz aşamasındayken müvekkilimiz vefat etmiştir.Mahkemede geride kalan tek küçüğün velayetini babaya vermiştir.Dayak ve başka kadınlarla ilişkisi sabit olanın kocanın maddi ve manevi tazminat borcu taraf yokluğu sebebiyle ortadan kalkmıştır.Sizce burada küçük açısından bu tazminatlar üzerinde bir hak yok mudur?Benim için bir diğer ve en önemli hususta müvekkilin babasının çok ciddi bir malvarlığı vardır ve kendisi yaklaşık 100 yaşında ağır hastalık halindedir.Tek başına varis olacak küçüğün malvarlığının yönetimini böyle bir babaya bırakmak benim hukuki vicdanımı oldukça rahatsız ediyor.Bu konuyla ilgili bir araştırma yapmama rağmen maalesef halen bir sonuca varamadım.Siz değerli meslektaşlarımdan açıkladığım bu husus hakkında görüşlerinizi belirtmenizi diliyorum.Saygılarımla...
NOT:Mahkeme vasi atanması ile ilgili talebimizi redderek velayeti babaya bırakmıştır!