Mesajı Okuyun
Old 29-04-2019, 14:21   #7
Konuk

Varsayılan hiv+ lerin malüllük değerledirmesi

2010 yılından beri tanılı ve tedavi gören hastayım, son dönemlerde artan psikolojik sorunlarımdan dolayı sürekli iş değiştirmek ve ikamet değiştirmek zorunda kaldım. bu durumun hastalık olmasını düşündüğümden muayene oldum ancak yapılan test sonucu sorun olmadığı söylendi. Ancak bu arada sosyal yaşamım ve ekonomik yaşamım bozuldu. Şuan 2 çocuğuyla oturan ablamın evinde kalıyorum ve herkesten izole hastalığımı saklayarak yaşamaya çalışıyorum. Wc den çamaşır yıkamaya kadar herşeyimi ayrı yaparak, hastalığı bir şekilde diğerlerine bulaştırma korkusuyla birlikte. yeterince para kazanamadığım için ayrı bir eve geçemiyorum. Ailenin durumuda kötü ve kısıtlı sosyal yardım alıyorlar ay da 1 defa 200 tl gibi, bende aynı evde olduğum için ayrı bir ödeme yapılmıyor. %40 rapor alarak erken emeklilik başvurusu yaptım ancak %1 bile rapor vermediler. Tedavisi olmayan bu tip hastalıklarda kriter organ iflası veya üst düzey kusur olması, tabii böylesi bir durumda paranın önemi de kalmıyor. Bu konuda mahkeme yoluyla kazanılabilecek bir hak olası mı? bu konuda yardımcı olabilecek bir uzman var mı? nihayetinde 4020 gün sigortam var, hiçbir adli işlem görmedim... suriyeli de değilim. Böylesi bir hak kazanımı olabilir mi ?