Mesajı Okuyun
Old 29-12-2008, 04:19   #1
Konuk

Önemli Şİddet-annemle Bana Yardim Etdİn. MaĞduruz.

02,04,2007 akşamı babam alkol alıp annemin üzerine bıçakla saldırdı..daha öncede annemle ikimiz darpa mağruz kaldık.butun sesleri ve çığlıkları komşularımız duydu.babam şiddete meğilli bir insan daha öncede maç gunu alkollu olarak arkadaşlryla birlkte yolda bi vatandaşı dövmekten davası var ve hala devam ediyor.olay olduktan hemen sonra benim verdiğim ifade ile koruma kararı aldık.(aslıhan 21) ben o gece annemi (muradiye 43) üst komşuya attım yaka paça ev darmadağın olmuştu.akşam baba tarafından iki kuzenimi aradım ve gelip babamı almalarını söyledim.kuzenlerim geldiğinde içlerinden bir tanesi jandarmaya gitmemize engel oldu.bizde o gecenin şokuyla bunun bizm için ne kadar önemli olduğunu düşünemedik.ve ertesi gunde gitmedik.boşanma süreci başlamış oldu..ben mahkemede tanık olarak henüz dinlenemedim 2 yıl olmasına ve o evde yaşanan her şeyi gören tek insan olmama ragmen.anneme bundan bi kaç sene önce babasından bir arsa kaldı.50 yıldır imarı çıkmıyordu. annem uğraşıp çıkardı hatta yerel gazeteye hissedarlar ile habe olarak çıktı..7 kardeşide anneme haklarını vekalet ile verdiler..annem gelen para ile hemen akabinde ev aldı.şu an oturduğumuz evi.belgeleri gazete küpürü,alım satım işlemleri,vekaletler,banka cüzzdanları ile mirasla gelen paranın eve gittiğini fazlasıyla belgeledi.babam ise tipik bir türk erkeği.altılı ganyan kumar içki hepsi var.99 senesinde altılı ganyandan 8 milyar para yakaladı.ev almak yerine iş yapıcam dedi ve battı.annemin mirasla ev alması 2003 senesinde.ganyan kuponunu mahkemeye parası olduğunu gösteren birbelge olarak vermiş.bir nevi kumar oynadığını kanıtlamış.ilk 2 ay annemle barışmak için çok uğraştı ben dahil araya bir çok aile dostu soktu.annem kesinlikle kabul etmedi bu sefer.bıçaklanmak hazmedilicek bir durum değil çünki.babam ise evin yarısını verirse boşanıcağını söylüyor.annemin kabul etmemesi üstne annemin vardıyalı çalışmasını bilmesine rağmen anneme iftira atmaya kalkıştı.ve bu durumu iyice çirkinleştirmeye başladı. o gece bizi almaya gelen ve bizi jandarmaya götürmeyen kuzenim babam için şahitlik yapmaya geldi ve babamın alkollü olmadığını söyledi annemin ise yüzünde bişi olmadığını söyleyerek yalancı şahitlik yaptı.oturduğumuz siteden babam 2 arkadaşını daha şahit olark getirmiş.babamın iyi bir insan olduğunu,annemle beni fazla tanımadıklarnı ve bizim geç gelip gittiğimizi beyan ettiler.bizim şahidimiz ise üst komşumuz ve benle yaşıt kızı oldu. o gece sesleri duyduklarını,üst komşumuzun kızının eşyalrımızı almak için bize indiğinde babamın alkollu baygın olduğunu kuzenlerimin babamı ayıltamadığını benim çığlıklarımı duyduğunu söyedi.aynı şeklde anneside ifae verdi.üniversite zmanında bi arkadaşım ve annesiyle yaşadım 8 ay.çok yakınlarım.arkadaşımın annesi şahitlik yapmaya geldi.babamın sorumsuz bir baba olduğunu.benmle kesinlikle ilgilenmediğini.benm bu şiddet olaylarıyla psikolojimi bozduğunu 8 ay boyunca bu kız nerde kalıyor diye bir kere bile bakmadığını anlatır nitelikte şahitlik yaptı.25 aralıkta bir durşma oldu 26 marta ertelendi.babamın avukatının verdiği son beyanda..."karımı seviyorum boşanmak istemiyoru","karım beni aldatyo","evin yarısını verirse boşanırım gbi" 3 paragraf başı var.çelişkli değilmi sizcede?şu an aynı evde yaşıyoruz.maddi durumumuz el vermediği için ayrı bir eve çıkamdık.babamıda evden yollayamadık.koruma kararı aldığımzda göndermek istemedik açıkçası çünkü kaybeden insan pskolojisyle alkollu olarak annemi veya beni işten gelrken veya giderken yakalar ve bişey yapar diye korktuk.şu an son durşmaya 3 ay var.bizim için en önemli nokta evimizin yarısının gitmemesi.avukatımız annemin şirket avukatı fakat para veremedğimz için fazla ilgilemiyo anladığımız kadaryla.1-mirasla gelen parayla alınan bu evi ikiye bölermi hakim? 2-hakimin şu an şiddet yerine kim eve ne katkıda bulunmuş,annem eve geç gelmiş mi gelmemişmi ? gbi konuların üstnde durması normalmi? davayı açan annem fakat yargılanan annem oldu gbi..birisi bize yol gösterebilirmi? buna çok ihtiyacımız var.3 ay vaktimiz var son davaya çok iyi hazrlanmalıyız...BİRİSİ ANNEMLE BANA YARDIM ETSİN.