Mesajı Okuyun
Old 28-08-2011, 16:19   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma Davası Sırasına Kadın Adına Kayıtlı Araç ve Kişisel Eşyalar Diğer Eşten Alınabilir Mi?

merhabalar...ben yaklaşık 2 ay önce evlendim.Eşimin ailesi daha çok annesinin sürekli müdehalesi sonucunda son derece sıkıntılı ve sağlık problemleri yaşadığım bir evlilik yaşıyorum.Eşimle bunu konuşmaya çalıştığımda tamamen annesinin tarafında kalarak hakaretle cevap veriyor hatta şiddete teşebbüs ettiği ve bununla tehdit edildiğimde çok oldu.şuan ailemin evindeyim yaklaşık 15 gün oldu buraya mesleki durumuna güvendiğim bir doktora muayene olmak üzere eşim tarafından getirildim ama randevu saatini beklemeden ailesinden gelen bir telefonla beni burada bırakıp gitti.ve 4-5 gün sağlık problemimle ilgili neticeyi almak için telefonla bile aramadı.şuan aylık bir tedaviye alındım.Bu süreçte belirli periyotlarla EMG sonoçlaramı değerlndirecek doktorum..ve yan etkileri dolayısıyla 20 gün zor ve nörolojik bir ilaç kullanıyorum.ama bu süreçte gözlenmem gerekiyor.bunların hiçbirine inanmayan eşim ziynet eşyalarımın hepsini bozdurup aldığımız ve benim üzerime olan aracımı almak için çeşitli planlarla aracımı alıp gitti tamamen onu bana koz olarak kullanıyor ve şuan arabamı bana vermiyor.kaçırıyor..Bense evliliğim daha çok yeni olduğu için arabanın vs. hiçbirşeyin önemli olmadığını söyleyerek beni almaya gelmesini istedim red etti ailesini ikna ettiğimde ancak gelebilirmişim.kendi evimde kolumu morartana kadar beni sarsmasına tehdit etmesine ve arabayı bana değer biçmesine rağmen ben adım attım ama o red etti bende avukata vekalet verde boşanma davam için.haklarımın neler olduğunu birde sizlerden duymayı rica ediyorum.çok uzun oldu biliyorum özür dilerim ama en kısa zamanda cevabınızı bekliyorum.Gidip aracımı alma hakkım var mı yada neler yapabilirim diğer eşyalar ve araba için sonsuz saygı ve teşekkürler...iyiki varsınız