Mesajı Okuyun
Old 26-03-2007, 21:16   #1
Av. Galip DAĞTEKİN

Varsayılan Askerlikden Muaf Tutulma Talebi...

Askerlikten muaf tutulma talebi> (Aşağıda anlatılan bu olay resmi kayıtlardan alınmıştır.)

> > Saygı değer Hakim Bey..> > Saygılarımla size açıklama özgürlüğümü kullanarak bazı şeyleri> bildirmek istiyorum. Umarım bu durumu en kısa zamanda açıklığa> kavuşturursunuz.> > Şu günlerde askerliğe çağrılacağım.> > Adım Cafer Keskinbıçak .> > 24 yaşındayım ve şu anda 44 yaşında olan Mahmure adındaki dul bir> bayanla üç yıl önce evlendim.> > Evlendiğim kadının şu anda 25 yaşında Düriye bir kızı var ve babam> Ferit Keskinbıçak ise bu bahsetmiş olduğum üvey kızım Düriye ile geçen> yılın ocak ayında evlendi. Böylelikle babam, karımın kızı ile> evlendiği için damadım olmuş oldu.> > Aynı zamanda, üvey kızım da babamla evlendiği için üvey annem olmuş oldu.> > Karımın geçen sene benden hamile kaldı ve bir Kamil adını koyduğumuz> bir oğlumuz oldu.> > Oğlum Kamil, üvey kızım Düriye'nin erkek kardeşi ve aynı zamanda> babamın da hem kayınbiraderi ve hem de torunu, üvey annemin de erkek> kardeşi olduğu için benim de dayım oldu.> > Babamın eşi yani üvey kızım Düriye geçen sene kasım ayında babamdan> bir erkek çocuğu dünyaya getirdi ve adını Arif koydular.> > Arif'te ta babamın oğlu olduğu için benimde erkek kardeşim ve de> kızımın oğlu olduğu için de benim torunum oldu.> > Yani ben de aynı zamanda torunum olan Arif'in erkek kardeşi oldum.> > Ayrıca bir annenin evladının babası eşi olduğuna göre bende eşimin> kızının babası olmuş oldum.> > Aynı zamanda kızımın erkek çocuğunun da erkek kardeşi oldum.> > Kısacası ben şimdi aynı zamanda üvey kızım Düriye'nin oğlu Arif'in de> büyük babasıyım.> > Sayın hakim bey sizden ricam, benim askerlik görevimden muaf olmam> yönünde karar vermenizdir.> > Zira şu anda ben...> Babam Ferit Keskinbıçak'ın oğluyum.> > Babamın üvey kızım ile olan evliliğinden doğan Arif Keskinbıçak'ın> büyükbabasıyım.> > Aynı zamanda babamın torunu olan oğlum Kamil Keskinbıçak'ın babasıyım.> > Bu durumda, sizde iyi biliyorsunuz ki mevcut kanunlarımız uyarınca> büyükbaba, baba ve oğul aynı zamanda askerlik yapamazlar..> > Saygılarımla.> > Cafer Keskinbıçak.

> > Not : Adıyaman ili .... ilçesi ... Asliye Hukuk Mahkemesince...> Adli Tabiplik raporunda belirtilmiş olan psikolojik> rahatsızlıklarından ve (!) aile içindeki dengesizliklerden dolayı> Cafer Keskinbıçak'ın askerlik hizmetinden muaf tutulmasına ve askerlik> şubesindeki dosyasına bu şekilde işlenmesine karar verilmiştir.> > > > >