Mesajı Okuyun
Old 10-05-2007, 23:56   #18
AV.ZAFER TUNCA

hakikaten tek bir fakülte adı belirttiğim için kibar bir bayandan aldığım yanıttan sonra utandım. katılıyorum bir çok dediğine seyda hanımın. ama bir gerçeklik var ki yine de ondan vazgeçmem. istanbul hukuk bir markadır. bu demek değildir ki öbür fakülteler boş ya da işe yaramaz. hepsi çok değerli ama ben tercihimi ondan yana kullanıyorum sadece. aklıma gelen küçük bir örneği kısaca vereyim. son sınıftayken, derste özel bir üniversitede ders veren hocamız final sorularını getirip bizlere dağıtmıştı. soruları okuduğumda biraz ağır kaçıcak ama gülmüştüm. hukuk kalitesinin düşmesini tartışacağımı hiç bilmiyordum o zamanlar. şimdi bu konunun özünü o günlerde buluyorum. bu kadar basit bir hukuk eğitiminden geçip anca hukuklu olunur, hukukçu değil...
devlet üniversiteleri genel olarak daha iyidir. özel üniversiteler konusu hukukta bir sorundur ki bu yadsınamaz. ama başarılı avukat değerlendirmesi çok para kazanan avukat olarak anlaşıldığından, bence devlet üniversitelerinden mezun olanların çok zengin olmaması ve çevrelerinin dar olmasını da( genel olarak tabiki) bu çerçevede değerlendirmek gerekli. yoksa hukukçu kimliğiyle her zaman devlet üniversitelerinin arkasındayım....saygılar ve sevgiler...