Mesajı Okuyun
Old 08-03-2007, 02:39   #109
Cest la vie

Alıntı:
Yazan Turan

Not: İlle de mersin mi? orada neresi? Daha bu yaz orda idim. Bir daha da sanırım geçmem ordan

Neden, Mersin sizi de Sayin Ege'yi karsiladigi gibi cok sicak mi karsiladi?
Mersin'i ben her zaman kucuk Istanbul'a benzetmisimdir. Istanbul'un gurultu-kargasasini tasimayan, ama bogazda cay iciyormus izlenimi veren mekanlariyla. Tarsus'luyum, Adana'da da cok bulundum, hatta bir yil yasadim da, ama Mersin bambaska...
Sicagi gercekten sicaktir, onu kabul ediyorum. Sicaktan ote o nem oldurur insani, nefes alamadiginizi dusundugunuz anlar cok olur. Ama yazlari zaten Cukurova'nin bir kismi Erdemli-Silifke tarafindaki yazlik evlere, diger kismi ise serin yaylalara tasinirlar. Olan o sicakta calisanlara olur ama onlar da gunu birlik gidis-gelislerle en azindan gunun rahatlama saatini degerlendirirler. Calisirken tatil yaparsiniz-dusunsenize gunduz burodasiniz, aksamustu Akdeniz'de yuzuyorsunuzdur. Aksaminda ise deniz-mehtap-kumsal uclusunun tadini cikartirsiniz istediginiz bir icecekle.. Hem bunun icin oyle 2 saatlik yol da katetmeniz gerekmez. Geldiginiz yerden gideceginiz yere gore tas catlasin bir saatte gelis-gidisler yaparsiniz is yerinizle 'tatil koyunuz' arasinda.
Kisin deseniz, bahar havasindadir. Kar hic yagmaz, en fazla yagmuru vardir. Cok cok soguk nadiren yasanir, ama 0 derecenin altina hic dusmez. Kislar kisa ve ilimandir.
Bitki ortusu...

Tamam tamam susuyorum.

Ay cok ozlemisim ya, Canim Mersin'im!