Mesajı Okuyun
Old 31-05-2012, 14:40   #1
yeditepelişehir

Varsayılan tüketici sorunları hakem heyeti kararının itirazen kaldırılması ve aynı dilekçeyle alacak talebi

Değerli meslektaşlarım bu soruyu sormadan önce çevremdeki meslektaşlarıma danıştım ve farklı cevaplar aldım.Sizlerin de fikirlerini almak isterim.Konu şu:
Müvekkil tüketici hakem heyetine başvurarak 7.700 tl tutarındaki zararının sigorta tarafından giderilmediğini,faiziyle birlikte ödenmesini içerir bir başvuru yapmış.Hakem heyeti görevsizlik kararı vermiş.Bunun üzerine hakem heyetinin kararının itirazen iptali istemli bir davayı tüketici mahkemesinde açmış ve sonuç talep kısmında da 7.700 liranın sigortadan tahsilini istemiş. Sorum şu şekilde.Yarın tüketici mahkemesi ilk duruşmada ne karar verir? Hakem heyetinin kararı miktar bakımından doğru,kararın iptaline karar vermez diye düşünüyorum.Alacak istemi bakımından ne olacaktır? Kimisi ticaret mahkemesi olarak davayı görmeye devam eder,kimisi reddeder diyor.Dolayısıyla karşı vekalet ücreti gündeme gelecek.Feragat vs. bir sürü şey geliyor aklıma müvekkil zarar uğramasın diye. Yarın ilk duruşma muhtemelen karara çıkacak bir dosya demişti hakim bey fotokopi aldığım sırada.Tüyo verdi galiba ama ben mi anlamadım Fikriniz nedir? Şimdiden teşekkürler