Mesajı Okuyun
Old 20-01-2012, 11:53   #2
zeynepppp

Selamlar,

Queen Mary Üniversitesi'nde bu sene uluslararası ticaret hukuku üzerine yüksek lisans yapıyorum. İngiliz avukatın da belirttiği gibi Queen Mary'nin hukuk eğitimi çok iyi. Hatta yanlış hatırlamıyorsam guardianın sıralamasında bu sene hukukta 3. sanırım.

Aslında Queen Mary daha çok uluslararası tahkim ve fikri mülkiyet alanında ün salmış bir okul. Aldığım derslerin arasında tahkim de var (ticaret hukukunda uzmanlaşmış olsan bile bu dersi alabiliyosun) ve gerçekten hocaları inanılmaz iyi, ünlü hukuk bürolarından da avukatlar çağırıyorlar ara sıra pratiği anlatmaları için. Ticaret hukuku dersinin hocası da süper. King's College da tavsiye edeceğim okulların başında. Swansea bildiğim kadarıyla deniz ticaret hukukunda baya iyi.

Bu arada, ortalaman kaç ? Ona göre de daha sağlıklı bir yorum yapabilirim sanırım.

Eğitim kalitesinin dışında, ben senin yerinde olsam Londra merkezli bir okul tercih ederdim. Evet diğer yerlere göre daha pahalı olucak hem Londra'nın sanat aktivitelerinden, müzelerinden,eğlence hayatından vs. daha çok istifade edebilmek bence daha keyifli. Ama tabii herkesin keyif aldığı şeyler farklı olabilir bu benim şahsi düşüncem

Başka merak ettiğin şeyler varsa da cevaplayabilirim