Mesajı Okuyun
Old 19-03-2009, 14:39   #106
alperyldrm

Alıntı:
Yazan Kilimanjaro
Siz başvuruda bulunduğunuzu bir dilekçe ile belgeledikten sonra, bu dilekçeye bankacılık işlemlerinin süratiyle uyumlu şekilde makul bir süre içinde cevap verilmemesi halinde, bu durum, Bankanın ödeme yapmak istemediği/ödeme talebini reddettiği şeklinde değerlendirilecektir; bu açıdan, ispat sadedinde ciddi bir zorlukla karşılaşmanız bence pek olası değildir.

Bankaya başvuruda bulunmak en azından benim için zor olmuyor ama 10 bankanın 9 u sizin dilekçenizi işleme alamayız diyor bırakın cevap vermeyi.hani sadece alındı yapsalar cevap vermeseler anlayacağım. geçen hafta 5 bankaya gittim dilekçemle ve dilekçemin ekinde zamanaşımın 10 yıl olduğunu gösteren emsal karar ve yargıtay kararı ile, ahzu kabz yetkisinin sözkonusu parayı isteme içinde yeterli olduğu husundaki yargıtay kararı ile, paranın ibraz anında istenmemesinin daha sonradan istemeyeceğine engel olmayacağı hususndaki yargıtay kararı ile.
önce diyorlar biz bi hukuk servisimize soralım daha sonra verdikleri cevap yetki ve zamanaşımı yönünden veremeyiz. bende diyorum o zaman dilekçeme cevap verin yada dilekçeme alındı yapın.cevap onuda yapamayız.Bu zorluğu çıkaran bankaya karşı neyapacağız ?