Mesajı Okuyun
Old 30-09-2006, 23:58   #8
Av.MuratOzan

Gösterilen ilgiye teşekkür etmekle birlikte duyduğumuz rahatsızlığın hukuki sonuçlarını irdelemek adına site yöneticimize katılıyorum. 216. maddede bahsi geçen halk kavramına Türk hukukuna tabi kişilerin dahil olduğu ve fakat bu ülkede azımsanamayacak sayıda Rum vatandaş yaşadığı, Kıbrıs gibi karnı sancılarla dolu bir meselemiz olduğu dikkate alındığında kanunun konuluş amacından hareketle kamuda bu iki ulusun milliyetçi bireyleri arasında çıkabilecek bir infial tehlikesinin açık ve kesin olup olmadığıdı tartışılmalıdır. Bunun tespiti sanıyorum biraz zor.
Fakat radyo ve televizyon yayınları hakkında yayın esaslarını örnekleyen maddeye ters düşen ve Devletin barışçıl politikasıyla kuşkuya yer bırakmayacak şekilde çelişen bir program olduğunu; bu açıdan yayınlanmasına son verilmesinin gerekli olduğunu, bunun sağlanması içinde Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyelerinin konuya eğilmesi gerektiğini düşünüyorum. Duyarlı hukukçuları da Show TV'nin sitesindeki programlarla ilgili görüş ve şikayetler kısmında konuyu dile getirmeye davet ediyorum.
Saygılarımla.