Mesajı Okuyun
Old 30-07-2013, 16:00   #1
Konuk

Varsayılan boşandıktan sonra çocukların görülmesi

merhabalar.
2 yıl önce çocuklarımın babasından ayrıldık. bizi evden çıkardı. boşanma bir başka kadın yüzünden oldu. 1 yıl önce de hakim bey karşı tarafı suçlu buldu ve çocukların velayetinin bende yani annelerinde kalmasına, aylık 750 tl nafakaya ve 20.000 tl maddi manevi tazminata karar verildi.
dava açıldığı günden bu yana hiç nafaka ödenmedi. nafaka davası açtım kazandım hapis kararı çıktı fakat henüz hapis kararı gerçekleşemedi çünkü yaşadığı ve çalıştığı yer belli değil. yüklü miktarda nafaka alacağım var.

asıl sorum şudur. 7 ay öncesine kadar hiç zorluk çıkarmadan çocuklarımı istediklerinde verdim. hatta onlar almak istemediklerinde bile çocuklar istediği için kendim arayıp almalarını rica ettim.
şimdi çocukların babası nikahsız birliktelik yaşıyor ve bunu sosyal paylaşım sitelerinde aleni şekilde sergiliyor. çok uzun zamandır hemen hemen 7 aydır da çocukları aramıyor sormuyor ve görmüyor. bir kaç kez ihtiyacım olduğunda arayıp yardım istemiştim her seferinde sen hallet deyip yüzüme telefon kapatıldı. fakat çocukların büyük dedeleri yine sosyal paylaşım sitelerinden benim adımı geçirmemiş olsa da gizli şekilde bana hakaretler yağdırıyor. çocukları elimden alacağına dair uygunsuz yazılar paylaşıyor. çocukları benim göstermediğime dair hakaretler okumaktayım.
çocuklarımın biri büyük ve asla karşı tarafa gitmek istemiyor. zorla alacaklarını söylüyorlar.
yıllık 15 gün kalmaları gereken zamanda da almadılar ve zaten dediğim gibi en az 7 aydır arayıp sormuyorlar.
sizden ricam. çocuklarımın zorla alınmaması için ne yapmam gerekiyor, daha önce de görüştüklerinde büyük çocuğum geceleri sinir krizleri yada kabuslarla uyanırdı ve zor sakinleştirirdim. gittiklerinde psikolojilerinin bozulabileceğini düşünüp endişelenmekteyim. ve ayrıca alırlarsa eğer mutlaka beni çocuklarımdan habersiz bırakacaklarına eminim. çocuklarımın sağlığı huzuru için alınmamaları için herhangi bir tedbir koydurabilirmiyim bana bilgi verebilirmisiniz.
lütfen rica ediyorum kısa da olsa bir cevap verin. başvurabileceğim yerler varsa onu da yazabilirsiniz.
şimdiden emeğinize sağlık. çok teşekkür ediyorum.