Mesajı Okuyun
Old 26-11-2011, 12:29   #7
ATARAS

Alıntı:
Yazan denizizm
öncelikle dilekçeniz teknik anlamda kabul edilmemiş olsa gerek zira esasına bakıldığında ornekse izale-i şuyu davasında da davalı ve davacı sıfatı birleşmekte ancak yine de dilekçeler de davacı ve davalı olarak taraflar gösterilir.ikinci bir husus anlaşmalı bir boşanmadan söz etmişsiniz.anlaşmalı boşanma prosedüründe tarafların olması gerekir.vekillerin bulunması yeterli değildir.sorunuzdan tam anlayamadım ama asiller de duruşmada mıydı? hakim yeni yasa kapsamında 119 maddeyi incelemenizi öneririm.... (2) Birinci fıkranın (a), (d), (e), (f) ve (g) bentleri dışında kalan hususların eksik olması hâlinde, hâkim davacıya eksikliği tamamlaması için bir haftalık kesin süre verir. Bu süre içinde eksikliğin tamamlanmaması hâlinde dava açılmamış sayılır...

Sayın Meslektaşım, öncelikle teşekkür ederim... Henüz duruşmaya çıkılmadı. Duruşmaya asillerde çıkacak. Sadece duruşmada bir aksilik olmaması için şimdiden yapabileceklerimiz konusunda fikir edinmek istemiştim. 166/3. maddede tarafların birlikte başvurusu kabul edilmiş. Birlikte başvuran, birlikte boşanma talep eden kişiler, bu anlamda davacı değiller mi? Kanun burada özel bir düzenleme getirmiş diye düşünüyorum. Kanunun bu açık hükmü karşısında, Mahkemenin şekle bu kadar takılmaması gerektiğini düşünüyorum. Kanun, eşlerin birlikte başvurması halinde... dediğine göre, birlikte başvuranların birini davacı birisini davalı göstermek zorunlu olmasa gerek- diye düşünüyorum... İyi çalışmalar..