Mesajı Okuyun
Old 27-09-2011, 10:08   #1
Konuk

Varsayılan velayet ve ayrı kalmanın haklı koşulları

13 aylık bir oğlum var. Babası bizden ayrı.Boşanma davası henüz açmadı. Ama Velayetini istiyeceğini söylüyor. 13 aylık bir bebek babasına verilir mi ? Verilmesi için annenin hangi koşulları taşımaması gerekir. Boşanma davası açmaksızın bebeği görmek için dava açabilir mi ? Çünkü oğlum onu gördüğünde tanımıyor, ona gitmeyi istemiyor. Bana sarılıyor , devamlı ağlıyor. Mahkeme ona bebeği görmek için benim yanımda mı görüş günleri verir yoksa kendisi alıp görebilir mi ?
Ayrı olmasının nedeni olarak ta bana fiziksel şiddet uyguladığı için hakkında verilen hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararını ileri sürüyor. Bu evden ayrı olması için haklı bir nedenmidir ? Bir de bana kanunlar kadından yana diyor. Halbuki bu davada her ikimizde aynı hükmü aldık. Ben meşru müdafaa zorunda kalmıştım o da gitmiş dr raporu almıştı. sonra eve geldi ve yine gitti. bir de sen üstünü başını parçaladın polis çağırıcağım dedin diye iftira atarak ayrı yaşamasını haklı çıkartmaya çalışıyor. oysaki her ikimizde eşit durumdayız o da bende birbirimizden şikayetçiolsak her ikimizde kanunda suçlu olacağız. aklım çok karıştı . bana yardım edin lütfen