Mesajı Okuyun
Old 17-09-2007, 12:23   #10
Av_Ece Altunay Önal

Merhaba..
Şimdilerde kararını çoktan vermiş ve staja başlamış olmalısın ama ben yine de söyleyeyim..Dokuz Eylül'den mezun oldum ve iç bir alakam olmadığı halde stajıma İstnabul'da başladım ben. Maddi olarak iyi olduğu doğru ama diğer küçük yerlere nazaran ve rakamsal olarak.Çünkü zaten gelirin giderini ancak karşılıyor ya da karşılamıyor bile..Ama İstanbul, büyükşehir olarak değil sadece İstanbul, özellikle staj döneminde çok faydalı oluyor bence..İnsan yorgunluktan ve yoğunluktan bitiyor ama aynı zamanda daha çok şeyi daha kısa zamanda öğreniyor farketmeden. Stajımın bitmesine 2-3 hafta kaldı ve memleketime döndüm şimdi. Buradaki stajyer arkadaşlara göre çok daha fazla şey öğrenmiş olduğumu ve kendime daha çok güvendiğimi farkettim. İstanbul yoruyor ama zaten (devamını getirmek istemezsen) sadece 1 yıl..Bence mantıklı olan stajını İstanbul'da tamamlaman ama ruhsatı aldıktan sonra memleketine hazır ve kendinden emin dönmek..Bi de insanlar "istanbul'dan geldi, bilir o" diye düşünüyorlar Bizzat yaşanmıştır!! Başarılar....