Mesajı Okuyun
Old 07-03-2003, 08:24   #153
ege

günaydın;
epeydir kendim için sadece nefes alıyordum galiba ben de..

Bugün cuma,çünkü yarın cumartesi

eskilere dönüp bakmadım, Can Dündar'ın sevdiğim bir yazısı var belki daha önce de ekledim ama bu yazı bugün yine gündemde bana göre..

evet..,her seçim bir kaybediştir..
sevgiler.

ege
-----------------------------------------------------
HER SECIM BIR KAYBEDISTIR

Her tercih bir vazgecistir cunku..Sabah ise gitmekle, yatakta nefis bir miskinlik firsatindan vazgeçmis olursunuz..Kalkar kalkmaz hayat bin bir seçenegi dayar burnunuzun ucuna...

"Ne giysem" telasından, öğle yemeginde "Ne alirdiniz?" diye basucunuzda biten garsona, hangi kanaldaki filmi izlesem" kararsizligindan"bize oy verin" diye bagrisan partilere kadar her sey, herkes, her an sizi israrla bir tercihe zorlar.

Yastığnıza teslim olmussaniz, belki disarda ışıl ışıl bir günden vazgeçmis olursunuz.. Bahar esintileri tasiyan bir elbise belki o gün yasaminizi ışıldatabilecekken,ağırbasli bir sadelige karar vermekle muhtemel bir tanışıklığı tepersiniz..

Belki yemediğiniz musakka, ısmarladığınız izmir köfteden daha lezzetlidir. Ya da obur kanaldaki film, o anki ruh halinize daha uygundur..
Ama yasam, vazgeçtiğiniz şeye iliskin ipucu vermez...Geri dönüp, o günü gökkuşağı desenli bir elbiseyle yeniden yasama şansınız yoktur. Bu seçim oyununda vazgeçtiginiz sey, seçtiginizden daha değerliyse pismanlik kaçinilmazdir.. Ama neyin degerli oldugunun karari da yine size aittir...

Ve vazgeçtiginiz sey bazen bir saray,bazen sohret sahnesinin pariltili neonlari da olsa, çogu zaman gozunuz hiç arkada kalmaz.. Cunku duvarlarina sevdiginizin kokusu sinmis bir ev ya da sevdiginiz kadinla paylasamadiginiz bir saray sizin icin borsada kolay feda edilebilir degerlerdendir.

Hayata bir baska gozle bakmayi ogrendiyseniz, bu secimde kazandiklarini sananlara yalnizca aciyarak gulumsersiniz.. Her seyin siradanlastigi bir dunyada bazen kaybetmek en dogru seçimdir.

Ve o dunyada en yerinde tercih; vazgeçistir...

Can Dundar