Mesajı Okuyun
Old 20-02-2007, 06:51   #3
Cest la vie

Sayin Ragip,
Ben mi yanlis anladim, yoksa siz mi yanlis yorumladiniz bilmiyorum ancak belirtmek isterim ki, benim haberden anladigim 'bir erkegin(Serhat Ozturk), bayan bir hakimeye(Insaf Gunduz) saldirmasi ve bayan hakimenin burnunun kirilmis olmasidir.
Alıntı:
Kardeşinin tahliye edilmemesine sinirlenen Serhat Öztürk, Hakim Gündüz’ün başını duvara vurdu. Burnu kırılan hakim, hastanede tedavi altına alındı.
Serhat bayan ise onu bilemiyorum. Yurt disinda oldugumdan haberleri izleme imkanim yok, bu nedenle eger haberlerde olayi gorup bu yorumunuzu yaptiysaniz birsey diyemeyecegim. Ancak bu haber benim NTV'nin internet sitesinden okudugum bir haber ve anladigim sekilde uzerinden yorum yapmis bulunuyorum.
Ayrica ben siddet konusunda da 'kadin-erkek- ayirimi' yapma taraftari degilim. Siddet 'insana' yakisan birsey degildir, cinsiyeti ne olursa olsun.

Sair konusuna gelince, aslinda bunu orda tartismaliyiz ama ben de yazdiklariniz dogrultusunda kisaca gorusumu belirtecegim:

Alıntı:
Şair aşıktır, sevdiğini, sevgilisine söylemeyen, duygularını açığa çıkarmak için şair olur.
demissiniz, ardindan da
Alıntı:
Kadınlar duygusaldır. Hatta erkekelrde kat be kat fazla duygusaldır. Ama duygularını açıklamazlar.

diyerek dusuncelerinizi aktarmaya devam etmissiniz. Sizce de bu ikisi arasinda bir benzerlik yok mu? 'Dusuncelerini aciklayamayan kadinlar kendilerini siirle ifade ederler' cumlesi, sizin alintilamis oldugum bu iki cumlenizin bir birlesimi degil mi?
Kaldi ki siirden neden sadece 'ask' temali siirleri anliyorsunuz ki?

Alıntı:
En feminist kadına sorun bakalım; Kendisi mi sevdiğini ifade eder, yoksa sevdiğinden mi sevildiğinin açıklanmasını ister.
Kendimi feminist olarak adlandirmiyorum(nedenini Feminist Partisi konusunda belirtmistim) ancak kisisel olarak ben, sevdigimi sevdigim kisiye acikca ve hatta sikca ve cogu zaman durduk yerde ifade ederim; sevildigimin de aciklanmasini isterim. Sevgi karsiliklidir, her iki taraf da sevildigini bilmek ister. Bu nedenle toplumun dayatmasi ne olursa olsun, en cekingen kadin bile, sevdigiyle yalnizken bile olsa sevdigini gizlemez, soyler. Bunu kesinlikle iddia ediyorum. Eger kadin sevdigini soylemiyorsa 'gercekten sevmedigindendir'.

Saygilarimla