Mesajı Okuyun
Old 17-08-2012, 14:46   #1
Konuk

Varsayılan Nafaka, Tedbİr Parasi Ve Avukata UlaŞamama

Herkeze merhaba

01-12-2010 da açtığı boşanma davası 06-02-2012 tarihinde sonuçlandı (karar yargıtayda)

aile mahkemesi hem benim hemde karşı tarafın açtığı davayı lehime sonuçlandırdı iki kızımla beraber bizlere dava tarihinden aylık 600 tl tedbir nafakası ve karar kesinleştirdikten sonra aynı miktarda nafakayı almamı hükmetti.
Dava açıldığında avukatım benden evlilikten sonra edinilmiş olan iki daire için tedbir koyma amacıyla 10.000 tl para talep etti ve parayı adliyeye nytırdım dairelere tedbir koydurdum dedi.
ayrıca mahkeme 5.000 tl tazminata hükmetti, avukatım tazminatı reddeceğini söyledi ve ayrıca takı davası açıcağını söyledi.

gecen 20 ayda avukatım nafaka hiç alamadı son 6 ayda sıkıştırdığımızda icra göndericem yok ben gidicem deyip bir sonç alamadı, aradığımızda dosyanız yargıtayda herşey hallolcak dedi.

gecen ay bir dostumuz vasıtası ile tedbir koydurduğumuz iki dairenin satıldığını (bir tanesi 3.kişiyede satılmış) öğrendik avukatı aradığımızda imkansız olmaz deyip peşine düşeceğini bildirdi bir aydır tapuya gidip bakacağım diye oyaladı en son tedbir parası olan 10.000 tl yi geri istedim sizin paranız adliyede alırsanız daireler düşer dedi bende zaten satılmış daireler bu nasıl tedbir bu nasıl iş dedim ben tapuya gidiyorum dedi tam 6 gündür defalarca aramama rağmen telimi açmıyor meşgule atıyor.. bürosuna gittiğimde orda olmadığını görüyorum.
en son bugün mesaj aracılığı ile kendisini savcılığa bildireceğimi en azından tedbir parası yatırıldı ise parayı vermesini söyledim. ama yine açmadı....

konu nafaka ve tedbir parası beş kuruşumda kalmadı ne yapabilirim bende şaşırdım ilginize teşekküerler.....