Mesajı Okuyun
Old 05-11-2010, 17:57   #1
Ben

Varsayılan Oğlumun velayetini alabilir miyim?

6 yıllık evliliğim şu an boşanma noktasına geldi ve 4 yaşına girmek üzere olan bir oğlumuz var.1 seneyi aşkın bir süre yaklaşık 20 yün süren ve yanlızca arkadaşlıktan ibaret olan (msn görüşmeleri ve telefon görüşmeleriyle geçen) 1kez yüz yüzegörüşmesi oln bir arkadaşlığım oldu.Evli iken eşimi aldatma hissi ki bu aldatmaydı.Kendisinin bütün fikrini işi üzerine yoğunlaştırıp iişkimize gerekli özeni göstermemiş olması beni bu piskolojik hataya sürüklemiştir. Ve aradan geçen bu zaman 1 sene sonunda ben bunu eşimi itiraf ettim ki kendisi zaten şüphe ile beni zorlamaya üstüme gelmeye başlamıştı.Taıştığımız günden beri alkol alan ve her bahanesinde alkole sarılan eşim 2 kez şiddet uygulamasına karşın tanıklarım yanlızca ailelerimiz olmuş rapor almamıştım.Şimdi eşim bu ihaneti kabullenemeyeceğini söyleyerek boşanmak istiyor.Çocuğumun velayetini bana verdirmemek için herşeyi yapacağını tahmin ediyorum.Belki gidip görüşme kayıtlarını bile çıkatacaktır. ki evde telefon kamerası ile çektiği o dönemki dağınık ruh halimi gösteren bir video kaydının elinde olduğunu çocuğumla ilgilenmediğimi ispatlayacağını söylüyor.ancak kendisi şiddeti çocuğumun yanında uygulayıp her fırsatta çekinmede onun yaında alkol alan birisi olmasına karşın kendi hatalarını kabul etmiyor ve onları ispatlama şansım ne kadar var bilmiyorum. ikimizde velayeti aldığımız taktirde çalışabilecek durumdayız ve ailelerimiz çocuğa bakar.Ancak kendisinin özellikle haletiruhiyesi nedeniyle ve 1 ay süren piskolojik dönem bozukluğum sayılmazsa ki sebebi kendisidir. herhagi bir tedavi gerektirecek bir ciddiyeti de yoktur.bu süreç bilgisayar başında oyun vb sitelere takılarak geçirmiş olmama karşın asla çocuğuma ne şiddet uyguladım ne de ihmal etmedim. iyi bir anne olduğumu biliyorum. ve özellikle de oğlum çok küçük ve onun oğlumu bana düşman yetiştireceğinden eminim.ihaneti öğrenme süresi 3. aynda ve gerçekleşme süresi de 1 yılı aştı.Haim oğlumun fikrini sorsa bile çok küçük anne de babada diyecektir.Ve kendiside iyi biliyorki ailelerimiz bakımından kıyaslarsak ailemin onun ailesinden maddi olarakt hayat görüşü olarakta artıları daha fazla yani oğlumun gelişimi için daha rahat koşullar oluşacaktır.Tek derdim olan oğlumun velayetini alabilir miyim?