Mesajı Okuyun
Old 28-03-2007, 14:02   #53
suskun_juliette

İDARE HUKUKU dersinden kalmak gayretlerim
1)sene başında bir kafede otururken karşı masaya oturanlardan birini bir yerlerden çıkarackmışım gibi gözlerimi dikip bakmıştım,arkadaşlara soruyorum nerede görmüştüm bunu diye..zaten orta yaşlı bir adamdı,aklımda nasıl siması kaldı deyip duruyordum içimden..ve o yaz sonunda sıcak bir günde öğle vakti öyle bir rüzgar esti ki,adamların yan tarafında duran koca şemsiye uçup adamın kafasına indi ve saniye geçmeden sağ tarafındaki şemsiye de başının üstündeydi.kem gözlü müyüm bilmiyorumo vaziyete saatlerce gülmüştük arkadaşlarımla..adamları rezil etmiştimsonra ertesi günü,okula gittim ders :İDARE HUKUKU..hocayı tanımıyoruz okul yeni başlamıştı,birden sınıf sessizliğe boğuldu hoca girmişti içeri..peki kürsüye çıkan adam kimdi?evet gülmekten rezil ettiğim adamdıAnlaşıldı İdare Hukuku'ndan kaldım demiştim.ama neyse ki İngiltere'de yüksek lisans yapmaya gittişanslıyım sanırım

2)Dün bizim asıl hocamız yerine asistanlardan biri gelmişti,asistanların ders anlatışlarını beğenmiyorum,çoğu kez konularda çıkmazlara giriyorlar.Lisede tanışma merasimleri olurdu hocalar ilk kez gelirdi söz hakkı verdikten sonra isim sorardı,bu asistan da böyleydi..2 yıllık hukuk öğrenciliğimde sınıfta tek bir kez söz almışımdır o da dün idiBaktım hoca bir türlü asıl noktaya varamıyor,fikrimi söylemek istedim elimi kaldırdım,'Buyrun' dedi...Sonra 'İsim?' dedi..Benden gelen cevap:'Boşverin şimdi ismi've az kişi de olsak sınıf güldü hoca da mor ve ötesi bir renkle gülümsediFikrimden önce ismimin önemsenmesini yadırgarım.Ve bana isim sorarsa ben de şöyle derim:'Ben X,Sizin isim?' ayrıca unutulacak bir bilgiyi vermek istemedim...unutulup gidecekse neden söyleyeyim ki..hocaya bunları izah edemezdim o an anlayışlı davrandıEğer ben bu İdare Hukuku dersinden kalmazsam kendimi bir kez daha şanslı addedeceğimAkşama doğru sınıf arkadaşlarımı gördüğümde arkadaşım 'iyi akşamlar,ama pardon isminizi de söylemediniz bilemiyoruz' demiştihoca rezil olmadı da ben rezil oldum ne yazık ki