Mesajı Okuyun
Old 23-10-2006, 15:43   #20
Av.Duygu Işık Behrem

Değerli Meslektaşım Brusk,
Ben varlıklı bir ailenin çocuğu değildim; ailem şehir dışında okumamı istemediği için ailemin yanında bir vakıf üniversitesinde okudum. Çünkü şehir dışında okusa idim ailem bensiz kalacaktı. Onlar o dönemde buna hazırlıklı değildiler. İnanın bu şekilde, "orta direk" tabir edilen aileler de "bunca yıl sizler için çalıştık helali hoş olsun" diyerek onca yıllık emeklerini ve birikimlerini çocuklarını vakıf üniversitelerinde okutabilmek için kullanabiliyor. Ben bu nedenle, zaten sonsuz bir sevgi,saygı ile bağlı olduğum aileme bir kez daha hayranlık duyuyorum. Eminim bu şekilde de pek çok arkadaşım vardır... Kaldı ki zengin olmaları da bir şeyi değiştirmez bu meselede! Kişisel olarak dilerim ki aileme olan vefa borcumu bir gün layığı ile yerine getirebileyim.
Şunu da belirteyim, bir vakıf üniversitesi mezunu olmama rağmen, ben de İzmir'de oldukça düşük bir maaş ile çalışıyorum. Yani her şey sandığınız gibi olmuyor sevgili brusk... Lütfen bu kadar tek taraflı bakmayın olaya! Bizler de ev geçindirmek zorunda olabiliyoruz ve kaba tabiri ile "sürünebiliyoruz"!Ancak ben şunu anlıyorum ki oldukça tutucu görüşlere sahipsiniz, önyargılarınızı yıkabilmek oldukça zor görünüyor.Dilerim bir gün siz de bazı şeylerin sandığınız gibi olmadığının farkına varırsınız! Gerçi varmasanız da bizler bir şey kaybetmeyiz...
Sevgi ve saygılarımla.