Mesajı Okuyun
Old 24-11-2016, 14:59   #1
caglayan

Varsayılan Babayı Mirastan Iskat

Merhabalar,
2013 tarihinde reşit oldum, anneannem sağ iken çocukları arasında mal paylaşımı yaptı ve bu satış usulü ile oldu. Annem boşanmayı düşündüğü için, edinilmiş malı olmaması açısından ben annemin hakkına düşenleri satın aldım. tek çocuğum. 2014 yılında annem ile babam anlaşmalı boşandılar. Annemde intifa olmak üzere hala çıplak tapu sahibi benim. Annem, bir başka konu hasebiyle mal edinmiyor. Fakat, babam tekrar evlenmeyi düşünüyor ve ben, vefatım halinde bugün ve gelecekte benim üzerime kayıtlı olan/olacak mülk, para vs. hiçbirinden babamın miras yoluyla yararlanmasını istemiyorum.Evli değilim, çocuğum yok, evlenmek ya da çocuk yapmak gibi bir niyetim de yok. Bunun için vasiyetname hazırlamamı önerdiler, fakat yasal bağlayıcılığı noktasında babama itiraz hakkı doğuyor ve ne yazık ki babam benim mirasımdan ferağ etmek için hiçbir sözleşmeye yanaşmıyor.
Ben de son çözüm olarak mirastan ıskat davası açmak istiyorum.
Nitekim feragat etmeyeceğini öğrendikten sonra kendisinin iyi niyetini sorguladığım için kendisi ile manevi bağım da son buldu.
Bu zamana kadar çalışmadı, annemi aldattı, bana huzursuz bir ev ortamı oluşturdu, babalık görevlerini yerine getirmedi.
Mirastan ıskat davası açtığımda delil olarak neleri sunabilirim? Şahit göstermek işime yarar mı? Bu zamana kadar borcunu harcını ödedik onlara dair de delillerimiz var. Kadınlarla olan fotoğrafları, bu zamana kadar çalışmadığına dair SGK primleri, vs.
Ayrıca beni telefonda intihar etmekle tehdit etti. Fakat konuşma kayıtları tutulmadığı için bunu delillendiremiyorum.
Genelde baba ve annenin çocuğu men ettiği görülmüş ama çocuğun ana-babayı ret ettiği görülmemiş olduğu için hukukta var olan bu haktan yararlanmamın zor olduğunu söyleyenler oldu ama ben genç bir kadın olarak eğer mümkün ise bütün yolları denemek ve başarıya ulaşmak istiyorum.