Mesajı Okuyun
Old 21-10-2007, 12:21   #18
Seyda

Alıntı:
Yazan Mert ATILMAN
Bence birinci sınıftaki Türk Dili ve İnkilap dersleri cok gereksiz ve zaten coğu öğrenci girmiyordur o derslere.

İngilizce bence cok gerekli en azından kelimeleri unutmamak adına bence cok iyi ya da özel okulda okumam ve verilen eğitimin sebebiyle(speaking,listening) ben böyle düşünüyorum.

ayrıca bazı seçmeli dersleri de çok gereksiz görüyorum...

Bu mesajı okuyunca, buradan 'müstakbel meslektaşlarımız' olan öğrenci arkadaşlarımıza ve meslektaşlarımıza bir kez daha seslenme ihtiyacı hissettim..

Bence Hukuk Fakülteleri'nde okutulan Türk Dili dersi kesinlikle seçmeli değil zorunlu ders olmalıdır, ayrıca bu ders için devam zorunluluğu da getirilmelidir.
'de, da' bağlacını ayrı yazacağını bilmeyen, noktadan sonra cümlelerine büyük harfle başlamayan, chat dilini adeta Türk Dili kurallarının içine yerleştiren, güzel dilimize ilginç ve yeni kelimeler katarak adeta yazdıklarını anlaşılmaz kılan bazı öğrencilerin sayısının giderek arttığını düşünürsek, Türk Dili dersinden kalanın mezun bile olamaması bence çok yerinde olacaktır. Ben 'Hukuk Eğitimi' almış bir kişiye böylesine özensiz Türkçe kullanımını yakıştıramıyorum.

Saygılarımla..