Mesajı Okuyun
Old 09-01-2010, 22:03   #100
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan misSbeGum
Merhaba ben össde vakıf üniversitesine paralı gidip daha sonra yatay geçiş ile devlet üniversitesine geçmiş bir kişiyim. Önemli olan kişinin kendini yetiştirmesidir fakat ben şunu gördüm ki devlet üniversitesi ile vakıf üniversiteleri arasında dağlar kadar fark var. Özel okullarda belli çok kaliteli hocalar var evet ama gördüm ki özel okulda sınıf geçmek okumak çook daha kolaymış. Kızardım para almak için dersten bırakıyorlar diye ama şimdi gördüm ki orada 4 saat çalışma ile geçilebilen bir sınav devlet okulunda haftalarını alabiliyor. Üzgülüyorum bunu söylemeye ama sınıf geçmek çok kolaymış
Gözlemlerinizi aktardığınız için teşekkürler.
Herkes farklı şeyler söylüyor,herkes farklı örnekler veriyor.Açıkçası bu tartışma bitmez.Bitmesin de...
Ben bu konuda kısa bir şey söylemek istiyorum.
Aktaracağım şeyler tamamen samimi düşüncelerimdir.Devletin hukuk fakültesine giremeyecek derecede bir puan alsaydım ve babamında mali durumu çok iyi olsaydı hiç düşünmeden özel üniversiteye giderdim.Bunda garipsenecek bir şey olmamalı.Özel üniversiteler de okuyan öğrencileri alt yapısız olarak eleştirmeye gerek yok.Onların bir suçu da yok.Sınava girmişler ,herhangi bir nedenden dolayı yapamamışlar neticede maddi imkanları elverdiği için özele gitmişler.Dediğim gibi ben de olsa ben de giderdim.Şunu da belirteyim ki onlar da devletin fakültesinde okumak istemişlerdir ancak olmayınca olmamıştır

Şimdi bana yahu sen değil miydin özele karşı gelen diyenler olabilir.Ben de onlara şunu diyorum.Evet karşıyım.Özel üniversiteleri yaratan bu sisteme karşıyım.Ama bu sistemden yararlananlara devletin verdiği hakkı kullananlara karşı değilim.Olmamalıyım da.Neticede ben de kullanırdım

saygılar