Mesajı Okuyun
Old 03-09-2009, 16:56   #6
limpid

Alıntı:
Yazan Av.Engin
Sayın lawyer721'in de belirttiği gibi, telefon görüşmeleri, başlı başına arada ticari bir ilişkinin mevcudiyetini ortaya koymak açısından yeterli değildir. Ayrıca bahsettiğiniz olayda "suç" yok ve dolayısıyla ceza yargılamasını gerektiren bir durum da söz konusu değil. Bu nedenle "şüpheli" ifadesi de kullanılamaz. Saygılarımla..

sayın Engin,

cevabınız için teşekkürler. bahsettiğimiz olayda neden suç yok bunu açıklayabilirmisiniz? bence ortada kanıtlanmaya çalışılan bir suç var. TCK madde:155/2.''Suçun, meslek ve sanat, ticaret veya hizmet ilişkisinin ya da hangi nedenden doğmuş olursa olsun, başkasının mallarını idare etmek yetkisinin gereği olarak tevdi ve teslim edilmiş eşya hakkında işlenmesi hâlinde, bir yıldan yedi yıla kadar hapis ve üçbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.''
verilen örnek Hizmet Nedeniyle Güveni Kötüye Kullanmak suçunu oluşturur. sadece kanıtlanma noktasında ben takıldım daha doğrusu tanıkların beyanlarını destekleyen hangi deliller bana yardımcı olabilir onun kaygısındayım.