Mesajı Okuyun
Old 03-09-2009, 15:29   #4
lawyer_721

Alıntı:
Yazan ruhan
sayın Engin,

değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim. esasında benim kafama takılan husus Yargıtay kararında da belirtildiği gibi amaç maddi gerçeğe mantık yoluyla ulaşmak. örneğin fabrikanızdaki bir aletii tamir için daha önce yanına gidip konuşup anlaştığınız tamirciye yolluyorsunuz. fakat sevk irsaliyesini sadece malı taşımakla görevlendirdiğiniz nakliyeci imzalıyor ama tamirci imzalamıyor. tamirci önce tamir ettiğini bir kaç güne malı teslim edeceğini söylüyor daha sonrada bana böyle bir şey teslim etmedinizki ispatlayın diyor. şimdi burda tanıktan başka malın faturası var elinizde belki birde telekomdan istenecek tamircinin defalarca arandığını ispatlayan döküm olacak. peki sizce bu kanıtlarla şüphelinin suçu ispatlanmış olacak mı? yoksa halen kuşkuludur diye şüpheden sanık mı yararlanacak?
bilemiyorum belki de çözümü çok kolay bir soruda takıldım ama cidden kafam karıştı
bence ispatlanmış olmaz. telefon kayıtları sadece "telefonla görüştüğünüze" kanıttır. malı teslim ettiğinize veya tamirciye yöneltilecek başka suçların işlendiğine kanıt değildir.