Mesajı Okuyun
Old 16-01-2008, 09:37   #43
iussy

Sayın avukat152,

Aslına bakarsanız, belki de ben bu sorunun cevabını verebilecek kişilerden değilimdir, çünkü önce başka yerlerde çalışıp, sonunda, 1 yıl önce, büro açtım, daha doğrusu açtık.

Tecrübesizlik, kimi zaman bilgisizlik, müstakbel müvekkillerin ve bazen adliye personelinin sizi genç görmesi, bazı işleri zorlaştırıyor. Çevrenizde danışabileceğiniz üstadlarınız olsa dahi, onlara yük olma korkusu ile her seferinde yönelemiyorsunuz. Haklı olarak, hakimler görüş vermekten kaçınıyorlar ama yine de bir kısmı elinden geldiğince yardımcı oluyor.

Bunlara ek olarak, bu sitenin ve üyelerinin de gerçekten çok yardımcı olduğunu, bazı konularda çok destek verdiklerini, hem kendi sorduğum hem de başkaları tarafından sorulan sorulara verilen yanıtlardan görebiliyorum.

Biz de ofis açmaya karar verdiğimizde, çevremizdeki tüm deneyimliler ile görüştük. İlk 1 yıl kolay geçmedi, aileye yük olmak, onların desteği ile yaşamak, yine öğrenci gibi olmak, belki de çok kolay olan çözümleri pek de kolay görememek, sorunun cevabını ararken okyanusta boğulmak.. Bunların hepsi başımıza geldi ve hatta bugün bile böyle bir konu ile uğraşıyoruz ama insan işin içine girince bir şekilde, nasıl bilmiyorum, bir yol buluyor, kurtulma psikolojisi sanırım.

Stajını bitirip de kendi ofisini açan hiçbir arkadaşım, bugüne kadar ofislerini kapatmadılar ama özellikle istanbul, zor bir şehir olmakla birlikte, fırsatları da kalabalığı ile doğru orantılı olarak fazla olan bir şehir.

Bana söylenenleri ben de size ileteyim isterseniz;

Henüz evli değilseniz, özellikle ev geçindirme, çocuk bakımı v.b. gibi sorumluluklar yüklenmediyseniz, yaşınız da genç ise, böyle riskler, bu yaşlarda daha kolay alınır.

Sonuç olarak, neden olmasın, demek istiyorum size. Denemeye değer..

Saygılarımla.