Mesajı Okuyun
Old 21-09-2011, 19:44   #10
by dinçer

Alıntı:
Yukarıda yazdıklarım doğrultusunda; böyle bir durumda avukatın itiraz etmemesi nedeniyle sorumlu olacağı görüşüne katılmıyorum! Zira itiraz etmemek demek, temyiz hakkının da ortadan kalkmış olması ve kararın kesinleşmiş olması demek değildir!.. İtiraz edilmemesi, "sadece H.A.G.B. kararının" kesinleşmiş olması demektir!...

Syn meslektaşım; siz karşılaştınız mı daha önce bilmiyorum ama ben başka bir meslektaşın karşılaştığı bir şeyi anlatmak istiyorum.

Bir meslektaşım aynen böyle bir mevzuda HAGB kararına itiraz etmemişti.HAGB kararını haftalar sonra idrak eden Müvekkili bu sorunu yaşayan avukata " sen neden itiraz etmedin. İtiraz etseydin.Ben duruşma sırasında anlamamış olabilirim.Sen avukatsın bunun sonuçlarını bilmen gerekiyo.Ben 5 yıl içerisinde suç işlemeyeceğimi garanti edemem.Sen nasıl benim adıma garanti edersin." diyerek meslektaş hakkında şikayet ve suç duyurusu yolunu tercih etti.Dedim ya sonuçsuz kalacak ancak baş ağrıtacak şikayet ve suç duyuruları ile uğraşmamak adına itiraz etmek gerekir diye.İşte tam da bu noktada meslektaş hakkındaki suç duyurularının sonuçsuz kaldığını da ifade edeyim.Ancak şu bi gerçek ki başı hayli ağrıdı. Anlatmaya çalıştığım buydu yoksa hukuken itiraz edilmemesinde bi sakınca yoktur kanaatimi daha önce de ifade etmiştim.

iyi çalışmalar
"ysak değil,serbest..." (by dinçer)