Mesajı Okuyun
Old 15-05-2007, 19:56   #57
icra20

Uzaydan gelen icra müdürleri varmı yokmu bilemem, ancak herne hikmetse lehlerine karar verdiğimizde sizden iyisi yoktur aleyhlerine karar verildiği zamanda müdürüm yıllarca böyle talep açıp taleplerimiz doğrultusunda karar verilmiş ve bugüne kadarda hiçbir sorun çıkmamıştır diyerek bize tepki veren avukat arkadaşlarımızda nerden geldi onu bilemiyorum. Malesef avukatlarımızda mümkün olduğu kadar kendi görüşleri doğrultusunda karar almakta ısrar ederler. Oysa kendimden örnek verirsem her zaman derim benim görüşümü çürütemeyecek bir yargıtay kararı ibraz edemezsen benim görüşüm geçerli olur. Yeterki yargıtay kararı veya yasal dayanak ibraz edilsin, zira doğru karar vermek benim idealim olup icabında da İcra Mahkemesinin işini de azaltmış olurum. Oysa bazı avukat arkadaşlarımız müdürüm sen karar ver, borçlu veya alacaklı şikayet etsin topu mahkemeye atmaya çalışır, istediğini alamayıncada mırın kırın edip çıkar. İşte bizde uzaydan gelmedik dünyadayız. Uzaydan gelip gelmediğine bakmayalımda, İİK.16 ne güne duruyor, bu maddeyi neden işletmiyorsunuz.