Mesajı Okuyun
Old 01-02-2015, 22:02   #24
kerimkahraman

Alıntı:
Yazan lawyer_23
Yeni bir başlık açıp konu kirliliğine neden olmak istemedim. Bu nedenle sayın meslektaşlarımızdan bu konuda tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum. Ben şuan stajyer avukatım. Ama staj döneminde yeni avukatların bahsetmiş olduğunuz sorunlarını gördükçe hayal kırıklığı yaşayıp bu meslekten soğumaya başladım. Şuanda adli yargı sınavına (istemediğim halde) hazırlanmayı düşünüyorum. Ama yazdıklarınız sayesinde tekrar hayallerim canlandı diyebilirim. Ben kendi büromu açmak istiyorum. Ancak stajımı bitirir bitirmez direk kendi büromu açmalı mıyım, yoksa bir süre bir büroda çalıştıktan sonra mı kendi büromu açmalıyım? Bu konuda yaşadığınız zorlukları paylaşırsanız çok sevinirim. Çünkü tecrübelerinize ihtiyacım var.
Saygılar..

Merhaba sevgili meslektaşım. Aylar önce ben de bu şekilde mesaj atarak merakımı gidermeye çalışıyordum ama cevap alamadım. Dolayısıyla herşeyi kendim tecrübe etmek zorunda kaldım. Ofisimi açalı 6 ay oldu, başlangıçta yaptığım en büyük hata tek başıma ofis açmak oldu. Yeni başlayan bir avukat için, çevresinden işler oluk oluk akmıyorsa bir ofisin tüm masrafları ağır bir yük oluyor. Hele ki istanbulda yapıyorsanız avukatlığı. Tavsiyem, 3 arkadaş ortak bir ofis açın veya baro ilanlarından masraflara katılmaksızın işlerine yardımcı olabileceğiniz bir avukatın bürosunu kullanın. Cmk adli yardım asla masrafları tam olarak karşılayamaz, sakın ona bel bağlamayın. Ofisi açtıktan sonra da ofiste oturmayın sürekli tanıdıkları veya onun da tanıdıklarını dolaşın büro açtığınızdan haberleri olsun. Avukatlarla da sürekli tanışın, baro bilgi havuzuna ilan bırakın, yetişemeyeceği duruşmalarına veya keşif haciz gibi işlerine ücreti mukabilinde girersiniz, böylece ufak da olsa bir katkısı olur bütçenize.