Mesajı Okuyun
Old 15-05-2008, 22:16   #25
Atahun

Sayın Habibe Yılmaz KAYAR ; İtirazlarınıza kısmen katılmakla birlikte aşağıdaki ifadelerinizin bazılarına çekincelerim vardır. Aydınlatırsanız sevinirim.

Alıntı:
Yazan Av.Habibe YILMAZ KAYAR
Eşdeğerde işe eşit ücret !

Mevcut piyasa şartlarında zaten uygulama bu yöndedir. Bu güne kadar aksi bir ücret politikası görmedim ve duymadım.

Alıntı:
Kadınların sendika aidatları maaştan kesilen vergilerden düşülsün...

Neden sadece kadınlar ?

Alıntı:
Özürlü ve hükümlü çalıştırma zorunluluğu yüzde 50 kadın kotası uygulamasını içermeli.

Zaten İşkur kayıtlarında kadın özürlü ve eski hükümlü çok az. Hatta birçok işveren tercihini bayan özürlü ve bayan eski hükümlüden yana kullanmakta. (Kendi gözlemim) Bence burada bir sıkıntı yok.

Alıntı:
Zorunlu temel eğitim 12 yıla çıkarılsın. Yüksek öğrenim parasız hale getirilsin.

Olsun ama, bu haktan erkeklerde faydalansın. Ne zararı var?

Alıntı:
Yüksek öğrenime yerleştirmede kadın öğrencilere kota uygulansın.

Diyorsunuz. Madem konumuz istihdam. Eğitimsiz, işsiz bir erkek egemen toplumu uzun vadede sizin için bir tehdit oluşturmaz mı?

Alıntı:
Kadınların zorunlu fazla mesailerle ve vardiya düzenlemeleriyle çalıştırılmasına hayır.

Ücret’ e gelince “eşit işe eşit ücret”, çalışma hayatının her alanında lehte bir kota talebi, ama çalışmaya gelince az çalışıp çok ücret alalım diyorsunuz. Niye ? Peki bu sizin için adil mi?

Alıntı:
Ücretlerde kesintiye gidilmeden iş saatleri azaltılsın. 35saat çalışma haftası uygulamasına geçilsin.

Geriye kalan çalışma saatlerinde sizin yerinize kim çalışacak? Erkekler mi?

Saygılarımla.