Mesajı Okuyun
Old 30-06-2006, 12:56   #20
Semra

Sayın Dipondi; ne tuhafki yine yanılgılarla dolusunuz.
1) Arkadaşımdan ve yaşadığı olaydan bahsettim kısaca, doğrudur. Ancak bu konuda her hangi bir isim vermedim dikkat ederseniz. Yıllarca basında rol alan bir insan olarak bazı kuralları bilirim. Eğer isim verseydim haklıydınız. Lakin böyle birşey söz konusu değil. Türkiyede binlerce avukat var.
2) Mesleğini açıklamamın nedeni bu görüşün eğitimle alakası olmadığını belirtmekti. Ancak bunu yaparken sizin öküzün altında buzağı aradığınızı unutmuştum. Bu yüzden konuyu takip edenlerden özür diliyorum.
3) Mahremiyet dediğiniz şey iki kişi arasında kalır. Oysa bu olayı ben duydum, yaşadım. Benimle beraber onlarca insan yaşadı. Buda demek oluyor ki mahrem olmaktan çıktı. Ayrıca böylesine bir olay toplumun kanayan yarasını anlatmak için çok uygun bir örnektir. Bu örneğin verilmesindeki maksat budur.
4) Maksadınızı anlayabilmiş değilim. Konunun en başından beri diyorum ki; Çok eşli ilişkilere karşıyım. Kısa süreli ilişkiler hoş değil vs....... Ama hala ısrarla aynı şeyi söyleyip duruyorsunuz. Konumuz farklı sayın Dipondi...... Burda cevap aradığımız şey kadınlar ne kadar erkekle beraber olmalı sorusu değil. Cevabını aradığımız soru bekaret sorunu. Bu konuda katledilen kadınlar için ne yapmalıyız.
Sonuçta hepimiz insanız ve bazı olaylar yaşıyoruz. Ama doğru ama yanlış. Sırf bakire değil yada kan gelmedi veya az geldi gibi konularla kadınları katletmesinler.
Yapmaya çalıştığımız şey bu katliyamı durdurmak için çare bulmak.
Sayın Dipondi birkez daha sizi konuyu saptırmamaya davet ediyorum.
Maksadımız realite yaratmak olsaydı tv aracılığıyla bunu daha iyi yapardık. Maksadımız bu değil. Çözüm üretebiliyor musunuz, önemli olan bu.