Mesajı Okuyun
Old 27-12-2006, 00:45   #28
hukukun üstünlüğü

Rahatsiz

okuyunca insanın tüyleri ürperiyor,bir düşünün psikolojik rahatsızlığı olan biri tarafından devamlı tehdit ediliyorsunuz hayatınızın tehlikede olduğunu gereken merciilere başvuru yaparak yardım bekliyorsunuz, ama hiçbir şey yapılmıyor siz her an ölümün nefesini ensenizde hissederek korku ve infial içinde yaşamınızı sürdürmeye çalışırken bir gün saldırı gerçekleşiyor ve hayata elveda ediyorsunuz. şimdi sadece haber olarak okuduğumuz bu olayın müştekisi yerine kendinizi koyar mısınız ve yorumlarınızı o pencereden yaparmısınız? Suç teşkil edecek delil bulunamadığından.......devam edip gidiyor, bu arada derya korku filmindeki gibi her an huzursuz uykularını kaybetmiş,her an ölüm korkusu içinde tedirgin ve kendini koruyacak mekanizma ne yazıkki yukarda belirttiğim cümle ile müdahale edemiyor,şimdi suç teşkil edecek delil bulundu,ama bir cana mal oldu orası başka, benim asıl tedirginliğim bu şahsın bir süre sonra değişik isimlerle anılan afla yine aramızda olacağı,ve kendine yeni kurbanlar bulmakta gecikmeyeceği,neden bu konuda tek satır cümle göremiyorum yazılanlar havanda su dövmekten öteye gidemiyor,bu kadar mı kaderci bir toplum olduk, ben sade bir vatandaş olarak böyle bir durumla karşılaştığımda kesin ve köklü bir çözüm ne olabilir onu merak ediyorum,kendi işin kendin gör olayı mı yoksa nickimdede vurguladığım hukukun üstünlüğü ilkesi ile en doğal hakkım olan yaşama hakkımın yasalar çerçevesinde en ivedi şekilde çözümünü beklemek mi tabii bu sırada hala hayatta kalabilme şansına sahip olabilmişsem,bunun yanıtını okumak istiyorum ama inandırıcı olması kaydıyla, buyrun!