Mesajı Okuyun
Old 15-05-2006, 16:59   #8
saliha iyi

Hukuk okumak güzeldi ama uygulama çok farklı. sizi aşıyor yani. stajyer avukatım ama herşeyin biz de bitmediğini gördüm. Bizler ne kadar çalışsak da, yine de devrede yer alan başka faktörlerin de varlığı bizim hızımızı, gayretimizi ve azmimizi kırabiliyor. Ben avukatın iş aldıktan sonraki halini, başta adliye olmak üzere devlet daireleri ile döşeli bir devrede ampüle ulaşmaya çalışan bir elektirik akımına benzetiyorum. Tabii ki ampül ,sonuç veya zafer ya da beraat diyebilirsiniz. Adı ne olursa olsun o güzel sonuca ulaşmak için devrenin temiz olması, hızlı ilerlemesi yani kesilmemesi gerekiyor.devre bazan çok daha kompleks hale geliyor işte o zaman bu daire, bu müzekkere, bu talep, şu yazı, şu izin derken...sanırım bıktırıyor. yer yüzünde hiçbir meslek bu kadar başkalarına bağlı değil bildiğiniz meslekleri gözden geçirin beni anlayacaksınız.Bu nedenle biz uygulayıcıların sakin, sabırlı ve kontrollü olmamız gerekiyor ya da devredekilerin daha aktif, işbilir ve gayretli olması. Sizce hangisi daha olası? kolay gelsin