Mesajı Okuyun
Old 17-03-2011, 09:35   #219
Av.Ömer Güntay

Sn.Gemici,

Konu dağılmış değildir. Mobese meselesi temel haklar, ulusal ve u.arası mevzuat açısından ele alınıp, yorumlanıp tartışılıyor. Makale hukuksal yorum kaidelerine ilişkindir.

Konu, hukuk eğitimi, yorumu meselesine doğru, iki üye tarafından, benim kabul etmediğim bir şekilde şahsileşme riskiyle seyrediyor. Vaziyet bu. Mesela bu makaleden ben karşı tarafı ikna uğruna, gereksiz sertleşmemeyi ve abartmamayı (yeniden) öğrendim.

Ben kendi zevk ve bilgi (osmanlıca) alanımdan bahsettim. Başkalarının bilmemesi benim için önem taşımaz. Ne ben özel zevkimden ve bilgimden ne başkası bilmediğinden kınanabilir. Hepimizin öğrenme süreci devam ediyor.

Konunun, şahsileşmeye meyyal gidişatına Mehmet Saim Bey'in eklediği makale dindirici ve yeniden teorize edici etki yapmıştır. Bu nedenle ben görüşlerinize katılmayacağım; hakkaniyetli değil zira.

Burada makaleyi eklerken bir mesajı Saim Bey bir mesajı da beğeni ve teşekkür olarak ben yazmışım!!!
Bu mu konuyu dağıtmış oluyor. Bu bize çok görülemez; ölçülülüğe uygun bir yaklaşım değil bu. Sitede tartışma konu ve alanlarının sahibi yoktur.

Ayrıca biz konuyu dağıtmak istemiş olamayız. Daha önceki mesajlara bakıldığında Saim Bey'in ve naçizane benim konuya nasıl katkı yaptığımız görülmektedir. Dolayısıyla tartışma konumuzun ne olduğunu biz biliyoruz; maça sonradan girmedik yani.

Saygılarımla.

NOT: Bu arada ihticac: delillendirme, delil gösterme, delille isbata çalışma demektir.